آنچه هیات موسس تعاونی باید بداند


در این دوره چه میآموزیم؟

مختصری درباره این دوره:

شرکت تعاونی شرکتی است که از اشخاص حقیقی یا حقوقی به‌منظور رفع نیاز مشترک اعضاء و در جهت بهبود وضع اقتصادی، اجتماعی با همیاری و همکاری یکدیگر برای رسیدن به یک هدف مقدس و یک هدف مشترک تشکیل می‌شود.

  • توضیحات دوره
  • اطلاعات دوره
  • گواهینامه دوره

توضیحات کامل دوره آنچه هیات موسس تعاونی باید بداند:

هدف از برگزاری این دوره آموزشی آشنایی شما با روند تشکیل شرکت تعاونی می‌باشد انتظاری که اینجانب از شما دارم این است که در حین ارائه مطالب در خصوص روند تشکیل شرکت تعاونی دقت لازم و کافی را داشته باشید تا بتوانیم بدون استفاده از دیگران خودتان موفق به تشکیل یک شرکت تعاونی شوید. دوره آموزش را در دو قسمت توضیح خواهم داد در رابطه با تأسیس شرکت تعاونی، قبل از توضیحات چند نکته از شما می‌خواهم یکی اینکه هنگامی‌که در رابطه با تشکیل تعاونی توضیح می‌دهم دقت لازم را داشته باشید دوم اینکه فرم‌هایی که باید تهیه و تنظیم بکنید بر اساس نمونه‌هایی باشد که خدمت عزیزان ارائه می‌دهیم فهرست مطالب
  • تعریف شرکت تعاونی
  • مزایای تشکیل شرکت تعاونی
  • شرایط اولیه تأسیس تعاونی
  • مراحل تأسیس تعاونی
بخش اول: تعاونی یعنی چه؟ برای چه می‌خواهیم تعاونی تشکیل دهیم؟ یک هدفی داریم و م خواهیم با کمک همدیگر دست به یک کار اقتصادی بزنیم که آینده آن ارزش‌افزوده آن برای تک‌تک همه ما خوش است. شرکت تعاونی شرکتی است که از اشخاص حقیقی یا حقوقی به‌منظور رفع نیاز مشترک اعضاء و در جهت بهبود وضع اقتصادی، اجتماعی با همیاری و همکاری یکدیگر برای رسیدن به یک هدف مقدس و یک هدف مشترک تشکیل می‌شود، معمولاً تشکیل شرکت تعاونی حداقل ۷ عضو دارد یک شرکت تعاونی زمانی تشکیل می‌شود که حداقل ۵۱ درصد سرمایه توسط اعضاء تأمین‌شده باشد در شرکت‌های تعاونی دولت مؤسسات و نهادهای عمومی ما می‌توانند تا ۴۹ درصد بدون اینکه عضو باشند سرمایه گزاری بکنند و فقط یک نماینده در شرکت تعاونی داشته باشند حتی شرکت‌های تعاونی می‌توانند در بدو تأسیس یا در حین اینکه فعالیت می‌کنند برای افزایش سرمایه خود تا ۴۹ درصد سرمایه شرکت تعاونی را به سهام‌داران غیر عضو با اعمال رأی ۳۵ درصد آرا و کرسی هیئت‌مدیره به شرطی که به حاکمیت شرکت لطمه‌ای وارد نکند واگذار کند. بحثی که باید به آن اشاره‌کنیم مزایای تشکیل شرکت تعاونی است. این شرکت تعاونی که می‌خواهیم تشکیل بدهیم چه مزایایی دارد؟ اولین مرحله‌ای که به آن اشاره خواهم کرد تکیه‌بر خرد جمعی و آرای مساوی کلیه اعضا و مجمع عمومی به‌عنوان بالاترین مرجع اتخاذ تصمیم هست، در شرکت‌های تعاونی یکی از مزایای آن امکان واگذاری ۴۹ درصد سهام به غیر عضو هست و از مزایای دیگر استفاده از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی هست که شرکت‌های تعاونی از سودی که ابراز می‌شود در پایان سال می‌توانند تا سقف ۲۵ درصد از معافیت مالیاتی استفاده بکنند یکی دیگر از مزایای بخش تعاون ارائه مشاوره هست، آموزش کارآفرینی، مهارت، کارآموزی به‌صورت رایگان هست که از سوی ادارات ما در استان‌ها، ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به عزیزان ارائه خواهد شد، غافل نشویم که حمایت مالی هم هست که از طریق بانک توسعه تعاون از طریق ارائه تحصیلات به شرکت‌های تعاونی داده می‌شود، این نوع خود یک حمایت است. یکی دیگر از مزایای بخش تعاون تجمیع سرمایه‌های اندک و خرد است این‌ها دورهم جمع بشوند می‌شوند یک سرمایه کلان و بعد می‌توانیم با این سرمایه کلان کار اقتصادی خوبی انجام دهیم.

دیدگاه خود را درباره دوره آنچه هیات موسس تعاونی باید بداند بنویسید:

دیدگاه شما

با بیش از 10 سال تجربه ما اطمینان می دهیم که بهترین راهنمایی را دریافت کنید